České Radiokomunikace aktualizovaly na webu sekci nejčastějších dotazů a rad k digitalizaci

(Praha, 4. listopadu 2008) – České Radiokomunikace zaregistrovaly v souvislosti se změnami v posledních dnech zvýšený počet dotazů na své informační lince 844 900 001. Na webových stránkách www.radiokomunikace.cz proto vznikla speciální sekce s FAQ a radami ohledně společných televizních antén (STA). Tato sekce bude průběžně aktualizována, aby se zde diváci dozvěděli co nejvíce informací k digitalizaci.

Diváci se mohou na webových stránkách www.radiokomunikace.cz dozvědět informace o termínech spouštění jednotlivých multiplexů i parametrech vysílání (kanál, výkon, polarizace). Aktualizované jsou i mapy pokrytí jednotlivými vysílači a mapy rozvoje multiplexu 2 Českých Radiokomunikací. Nově jsou od dnešního dne na internetu i nejčastější dotazy, registrované na dohledovém centru Českých Radiokomunikací, a rady k úpravám STA. „Připravili jsme pro diváky místo, kde najdou aktuální informace o digitálním vysílání našeho multiplexu a digitalizaci obecně,“ říká Kamil Levinský, ředitel Úseku pro transformaci společnosti.

Pracovníci dohledového centra zaregistrovali v pátek, kdy byl divácký ohlas nejsilnější, okolo 350 dotazů. Oproti běžnému stavu je to více než desetinásobný počet telefonátů. Během víkendu zodpověděli pracovníci Českých Radiokomunikací celkem okolo 250 dotazů. V pondělí byl zájem o informace opět značný, počet dotazů stoupl ke třem stům.

Dnes registrujeme mírné snížení počtu dotazů, očekáváme, že do večera to bude okolo 200 telefonátů,“ říká Zdeněk Klečka, supervizor Dohledového centra vysílacích a distribučních sítí. „Nejčastěji se volající ptají na úpravu společných televizních antén a případy, kdy set-top box naladí pouze jeden multiplex. Tyto dotazy tvoří asi 80% všech telefonátů,“ dodává Klečka. Ostatní telefonáty se vztahují k budoucímu rozvoji multiplexů, obsahové náplni nebo se jedná o technické dotazy.