České Radiokomunikace pokračují v zahušťování pokrytí DTV vysílání svého multiplexu

Praha, 25. srpna 2010 – České Radiokomunikace spustí na konci srpna 2010 další digitální dokrývače pro druhý DVB-T multiplex. Od září budou v provozu digitální dokrývače v regionu Ústecka a v pohraniční oblasti. Nové dokrývače budou zprovozněny v Ústí nad Labem, Děčíně, ve Velkém Šenově a ve Šluknově. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě požadavků svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem.

Dokrývač v Ústí nad L. je umístěn v lokalitě Vaňov, v Děčíně se nachází na Popovickém vrchu, ve Velkém Šenově na Ječném vrchu a ve Šluknově je situován v lokalitě Vrch Pytlák. Programy druhého multiplexu budou šířeny na 58. kanále a primárním zdrojem všech těchto dokrývačů je ústecký vysílač Buková hora. Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

„Tato města se nacházejí v kopcovitých oblastech, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálních dokrývačů v těchto lokalitách,“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „spuštěním těchto čtyř dokrývačů se zvýší celkový počet dokrývačů sítě 2 na 18.“

Více informací o již spuštěných digitálních vysílačích a dokrývačích je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony - termíny a mapy pokrytí DVB-T.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz.