České Radiokomunikace pokračují v zahušťování sítě druhého multiplexu

Praha, 20. prosince 2010 – České Radiokomunikace spustí na konci prosince 2010 další digitální dokrývač pro druhý DVB-T multiplex. Od 20. prosince se zlepší příjem digitálního televizního vysílání divákům ve městě Náměšť nad Oslavou a jeho okolí. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě požadavků svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem. Celkově bude na konci prosince v provozu již 35 digitálních dokrývačů MUX 2.

Dokrývač v Náměšti nad Oslavou se nachází ve Zborovské ulici a vysílat bude na 40. kanále s horizontální polarizací. Digitálním signálem pokryje území a okolí města Náměšť nad Oslavou.

„Náměšť nad Oslavou se nachází v kopcovité oblasti, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě,“ říká Kamil Levinský, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „spuštěním tohoto dokrývače se zvýší celkový počet dokrývačů sítě 2 na 35.“

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Více informací o digitálních dokrývačích včetně map pokrytí je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony - termíny a mapy pokrytí DVB-T / dokrývače.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz.