České Radiokomunikace pokračují v zahušťování sítě druhého multiplexu

Praha, 24. listopadu 2010 – České Radiokomunikace spustí na konci listopadu 2010 další dva digitálních dokrývače pro druhý DVB-T multiplex. Od prosince se zlepší příjem digitálního televizního vysílání divákům ve městech Svitavy, Nové město na Moravě a Źďár nad Sázavou a jejich okolí. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě požadavků svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem. Celkově bude na konci listopadu v provozu již 35 digitálních dokrývačů MUX 2.

Dokrývač ve Žďáru nad Sázavou je umístěn na Harusově kopci a vysílat bude na 40. kanále s horizontální polarizací. Primární zdroj bude čerpat z brněnského Kojálu. Digitálním signálem pokryje území a okolí města Žďár nad Sázavou a Nové město na Moravě.

Dokrývač ve Svitavách se nachází na Kamenné horce. Vysílat bude na 61. kanále s horizontální polarizací a primární zdroj bude čerpat z Černé hory.

„Všechna tři města se nacházejí v kopcovitých oblastech, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálních dokrývačů v těchto lokalitách,“ říká Kamil Levinský, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „spuštěním těchto dvou dokrývačů se zvýší celkový počet dokrývačů sítě 2 na 35.“

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Více informací o digitálních dokrývačích včetně map pokrytí je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony - termíny a mapy pokrytí DVB-T / dokrývače.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz.