České Radiokomunikace přeladí MUX 2 ze Zelené hory a Klínovce z dočasného na finální kanál

(Praha, 19. srpna 2010) – České Radiokomunikace 1. září 2010 přeladí multiplex 2 ze západočeských vysílačů Cheb - Zelená hora a Jáchymov - Klínovec z dočasného 66. na finální 35. kanál. Finální kmitočet se uvolní po vypnutí analogového televizního vysílání ČT1 z chomutovské Jedlové hory, k čemuž má dojít 31. 8. 2010 v rámci ukončení analogového TV vysílání v územní oblasti Ústí nad Labem.

„Na finálním kanále 35 nyní vysílá analogově ČT1. 31. srpna 2010, jakmile dojde k vypnutí analogu na Ústecku, se uvolní kmitočet 35 a bude jej tedy možno použít k šíření MUX 2. České Radiokomunikace přeladí druhý multiplex na finální během noční výluky 1. září v čase od 00:00 do 06:00“ říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

V 06:00 bude obnoveno televizní vysílání multiplexu 2 ze Zelené hory a z Klínovce již na finálním vysílacím kanále 35. Změna se týká pouze vysílacího kmitočtu, ostatní parametry (výkon, polarizace apod.) zůstanou zachovány. Vzhledem ke změně z vysokého na poměrně nízký vysílací kanál by nemělo dojít ke zhoršení pokrytí dotčené územní oblasti, naopak by se příjmové podmínky měly v některých lokalitách mírně zlepšit.

V návaznosti na to budou provedeny potřebné technologické změny na digitálních opakovačích navazujících na uvedené hlavní vysílače (Aš, Mariánské Lázně, Kraslice, Karlovy Vary, Rotava). Tyto opakovače budou převedeny na nové vysílací schéma do konce 36. týdne.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz.