České Radiokomunikace spustí další digitální dokrývač - Tři kříže u Karlových Varů

(Praha, 21. ledna 2010) – České Radiokomunikace spustí 31. ledna 2010 další digitální dokrývače. Ty budou využívány pro multiplex 1 a 2. Tři Kříže jsou již sedmým spuštěným digitálním dokrývačem pro MUX1 a pátým pro MUX2, které České Radiokomunikace spustily pro své zákazníky.

Dokrývač je umístěn na vrchu Tři kříže, odkud je nyní provozováno analogové vysílání ČT2 a TV Prima pro Karlovy Vary a okolí. Multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

„Od diváků na Karlovarsku jsme registrovali žádosti na prověření kvality signálu v této lokalitě. Na základě měření a po dohodě s našimi zákazníky jsme se rozhodli spustit v této lokalitě dokrývač,“ říká Kamil Levinský, ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací.

Více informací o již spuštěných digitálních dokrývačích je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony - termíny a mapy pokrytí DVB-T.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz.