ČRo Radiožurnál nyní také digitálně

Dne 26.3. od 12.00 hod. byl doplněn program ČRo Radiožurnál o seznam stanic vysílajících v pilotním digitálním rozhlasovém vysílání. Jak naladit?

Pilotní digitální vysílání rozhlasového programu ČRo Radiožurnál vysílá DAB vysílač pro L pásmo na lokalitě Praha – Žižkov. ČRo 1 Radiožurnál se tak připojí k již vysílajícím stanicím v pilotu - Frekvence 1Rádio Impuls. Pilotní vysílání z vysílače Praha - Žižkov bude pokrývat 51,3 % obyvatel v regionu středních Čech a Prahy a 11,5 % obyvatel České republiky. Efektivně vyzářený výkon je 1 kW ERP, polarizace V, kmitočet LI v L-pásmu.

Strategií  společnosti České Radiokomunikace nadále zůstává vysílat ve III. pásmu a maximálně podporovat nový vysílací standard, který posluchačům přinese širší výběr z většího počtu rozhlasových stanic, o mnoho kvalitnější poslech a zcela nové služby s přidanou hodnotou. Využití III. pásma je pro DAB preferováno nejenom v Evropě, ale také na významných trzích Kanady, Ruska a Číny.

Jak naladit pilotní vysílání DAB v Praze a středních Čechách

  • Nutnou podmínkou pro poslech digitálního rozhlasu je T-DAB přijímač s podporou L-pásma.
  • Na T-DAB přijímači je třeba naladit kmitočet 1466,656 MHz (L-pásmo, kanál LI).
  • Konkrétní návod na ladění přijímače a uložení programů do předvoleb je součástí návodu k použití každého typu přijímače

Mapa pokrytí

Mapa pokrytí DAB

 

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.