Informace k finálním úpravám TV signálu a přeladění STA

Dne 29.10. došlo k finálním úpravám v sítích pozemního TV vysílání. Pokud se u vás v domě vyskytly problém s příjmem TV signálu (zejména u programů televizních skupin Nova, Prima, Barrandov, Seznam nebo Noe), mohou být způsobeny nastavením vaší společné televizní antény.

Dne 29.10. došlo k finálním úpravám v sítích pozemního televizního vysílání. Pokud se u vás v domě vyskytly problémy s příjmem televizního signálu, zejména u programů televizních skupin Nova, Prima, Barrandov, Seznam nebo Noe, možnou příčinou je nastavení vaší společné televizní antény (STA).

Pokud se problémy objevují ve většině domácností, zavolejte odbornou anténářskou firmu, která nastavení vaší STA prověří a případně upraví.
Jejich seznam najdete na www.dvbt2overeno.cz.
Můžete také volat na infolinku +420 800 929 929.

K čemu tedy došlo?

Byly vypnuty programy televizních skupin v multiplexu 22 (MUX 22), které zůstávají vysílat ve finálním multiplexu 23 (MUX 23). Diváci v zásadě nemusí přelaďovat, programy zůstávají na stejných vysílacích kanálech.
Pokud někomu stanice zmizí z nějaké předvolby, měl by ji najít na jiné předvolbě. Pokud mu stanice v seznamu chybí, je potřeba znovu automaticky naladit. Změna se týká stanic skupin Nova, Barrandov, Seznam a Noe.
Do MUX 22 byly zařazeny i tři nové programové pozice, které jsou připraveny pro spuštění nových televizních stanic. Jsou označeny Test1, Test2 a Test3. Pokud se přesto nedaří dané programy naladit a STA je upravena, řešením je přepnutí přijímače do továrního nastavení, čímž dojde k vymazání předchozích předvoleb a naladění všech naladitelných programů.

Finální složení jednotlivých vysílacích sítí nyní vypadá takto:

 

MUX22

   

MUX23

#

Program

 

#

Program

1

Prima

 

1

TV Barrandov

2

Prima COOL

 

2

KINO BARRANDOV

3

Prima ZOOM

 

3

BARRANDOV KRIMI

4

Prima MAX

 

4

Seznam.cz TV

5

Prima KRIMI

 

5

NOVA | T2

6

Prima love

 

6

Nova Cinema | T2

7

CNN Prima News

 

7

Tv NOE

8

Prima +1

 

8

NASA TV UHD

9

Óčko

 

9

Rádio Dechovka

10

Óčko STAR

 

 

 

11

Test-1

 

 

 

11

Test-2

 

 

 

12

Test-3

 

 

 

13

RADIO PROGLAS