Výluka TV a rozhlasového vysílání Javořice a Ještěd

V úterý 29. 6.2021 proběhne plánovaná výluka televizního a rozhlasového vysílání na vysílačích Javořice a Ještěd. Důvodem je pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Výluka TV vysílání potrvá od 06:00 do 15:00 hodin. Z vysílačů Javořice a Ještěd v tento čas nebudou vysílat veřejnoprávní vysílací síť České televize Multiplex 21 a komerční vysílací sítě Multiplex 22 a Multiplex 23.

Výluka rozhlasového vysílání proběhne z vysílače Ještěd od 06:00 do 18:00 hodin. V tento čas nebudou vysílat stanice ČRo 1 Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo 3 Vltava, Rádio Proglas a RádioContact Liberec. Od 10:00 do 15:00 hodin nenaladíte i stanice Evropa 2 a vysílání T-DAB+.

Výluka rozhlasového vysílání proběhne také z vysílače Javořice, a to od 10:00 do 15:00 hodin. V tento čas nenaladíte stanice ČRo 1 Radiožurnál, ČRo Plus, Rádio Impuls, Frekvence 1 a vysílání T-DAB+.

Důvodem pro výluku vysílání je pravidelná kontrola vysílačů, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.
Na Ještědu se bude navíc obnovovat anténní systém FM VKV, instalovat napaječ a vyměňovat anténní přepojovač.

Další plánované výluky vysílání vysílačů CRA pro tento týden naleznete ZDE.

Programová nabídka vysílání CRA