Nový dokrývač sítě druhého multiplexu v obci Jablůnka a okolí

Praha, 26. duben 2012 – České Radiokomunikace spustí od 26. dubna 2012 další digitální dokrývač pro druhý DVB-T multiplex. Od tohoto data se zlepší příjem digitálního televizního vysílání divákům v obci Jablůnka a jejím okolí. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě požadavků svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem. Celkově bude na konci dubna v provozu již 51 digitálních dokrývačů MUX 2.
Z dokrývače pro obec Jablůnka budou programy MUX 2 šířeny na 49. kanále s horizontální polarizací a s primárním zdrojem signálu z vysílače Valašské Klobouky. Digitálním signálem pokryje území Jablůnky a okolí.

„Jablůnka se nachází v kopcovité oblasti, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě,“ říká Jiří Vykydal, manažer strategických projektů a regulace Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „Spuštěním tohoto dokrývače se zvýší celkový počet dokrývačů sítě 2 na 51.“

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.